خرید بک لینک   فروش بک لینک   پنجره دوجداره   دوربین مداربسته   نرده استیل   عدالت خواهان عرش   شیشه بالکن   رام گوشی   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
 پزشكي پزشكي .

پزشكي

عامل اصلي نابينايي در سالمندان

مطالعات نشان مي دهد دژنراسيون ماكولا مرتبط با افزايش سن علت اصلي از بين رفتن بينايي مركزي است و منجر به تاري ديد يا نابينايي كامل مي شود.


به گزارش سلامت نيوز به نقل از مهر، «جينگلين هيوآنگ»، از دانشگاه كالتك كاليفرنيا، در اين باره مي گويد: «تركيب ناكافي مايع دارو و ژل تزريق شده به چشم مي تواند علت بروز اين مشكل باشد.»


دژنراسيون ماكولا معمولا به صورت «دژنراسيون ماكولا خشك» روي مي دهد، اختلالي كه در آن ماكولا چشم به خاطر افزايش سن نازك تر شده است. ماكولا بخش مركزي شبكيه چشم است كه مسئول ارسال اطلاعات در مورد نور متمركز به مغز و ايجاد يك تصوير واضح است.
دژنراسيون ماكولا خشك مشكلي بسيار شايع است و قابل درمان نيست، اما ممكن است به دژنراسيون ماكولا نوع «تَر» نبديل شود كه احتمالا منجر به نابينايي مي شود.


در «دژنراسيون ماكولا تَر»، عروق خوني غيرعادي در زير شبكيه رشد كرده و خون و مايع از آنها نشت مي كند. اين نشت سبب مرگ سلول هاي شبكيه شده و باعث ايجاد نقاط كور در ديد مركزي مي شود. در اين حالت، تزريق داروهاي موسوم به «عوامل رشد اندوتليال ضدعروقي» به چشم به كنترل اين اختلال كمك مي كنند.
محققان اميدوارند تكنيك هاي درماني بهتري را در اين زمينه ايجاد كرده و روند بهبودي براي بيماران اسان تر شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۴۷ توسط:بانو موضوع: